انجمن

این غذاها موجب پوکی استخوان می شوند

تحقیقات پزشکی جدید حاکی است فست فودهای سرشار از چربی های اشباع شده و املاح یکی از فاکتورهای اساسی است که در افزایش میانگین ابتلا به پوکی استخوان سهیم است. این درحالی است که آگاهی بسیاری از افراد به زیان این فست فودها در افزایش خطرات ابتلا به بیماری دیابت نوع دو و بیماری های خطرناک قلبی محدود می شود.

دریک ررنیکیه استاد تغذیه دانشگاه میشیگان آمریکا گفت: زیاده روی در مصرف شکر و چربی در افزایش احتمال ابتلا به پوکی استخوان سهیم است زیرا این دو نقش منفی در سلامت استخوان ها دارند.

 

محققان تاکید کردند: تداوم افزایش مصرف فست فودهای زیانبار به منزله “سارقی پنهان” خواهد بود که سلامت مصرف کنندگان و مشتاقان این نوع مواد غذایی را به میزان زیادی به سرقت خواهد برد.

 

این محققان گفتند: شکر و چربی‌ها باعث تضعیف و پوکی استخوان ها به دو شیوه می‌شوند؛ نخست اینکه مواد غذایی سرشار از چربی و قند جذب کلسیم در بدن را که عنصری مهم و حیاتی برای سلامت استخوان ها و قدرت آن است، متوقف می‌کند و دوم اینکه چربی‌های اشباع شده نظیر “صابون” عمل می‌کنند وکلسیم را در معده و روده پاک کرده و از جذب و استفاده استخوان ها از آن جلوگیری می‌کنند.

 

محققان همچنین عامل اصلی افزایش تعداد دیابتی‌ها را در دنیا توسعه رژیم های غذایی غربی و استفاده از فست فود در کشورهای در حال توسعه می‌دانند که به شدت باعث رشد میزان چاقی شده است.

 

محققان هشدار داده‌اند که خوردن حتی یک وعده غذای فست فود در طول هفته می‌تواند خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی را افزایش دهد.

 

مصرف فست فودها یکی از شایع ترین عادت های غذایی اشتباه در این روزها به شمار می‌رود به ویژه که این فست فودها دارای مقادیر زیادی کالری و مقادیر اندکی عناصر دارای ارزش غذایی بالا هستند و معمولاً افراد نیز مقادیر زیادی از آنها را مصرف می‌کنند که خطراتش را برای سلامت انسان دوچندان می‌کند.

دانـــــلود

  • - بازدید: 543

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی و تبلیغات

خرید vpn خرید kerio خرید vpn