انجمن

این نکات باد کولرآبی شما را خنک تر می کند

این روزها با گرم تر شدن هوا نصب یا راه اندازی دوباره کولرهای آبی رونق گرفته است. بسیاری از شهروندان سرویس و راه اندازی کولر را خودشان انجام می دهند و عده ای هم ترجیح می دهند کار را به کاردان بسپارند. با این حال، بد نیست نکاتی را که در ادامه مطرح می شود، برای استفاده هرچه بهتر از کولر به خاطر بسپارید.

1- هر چه مسیر کانال کشی کولرهای آبی پر پیچ و خم و طولانی تر باشد، افت فشار هوا در مسیر کانال بیشتر شده و جبران آن نیز به انرژی بیشتری نیاز دارد، لذا باید در کوتاه ترین مسیر کانال کشی در نظر گرفته شود.

2- هر سال پوشال های کولر باید عوض شود. تمیز کردن کولر و رفع اشکالات آن، کارکرد کولر را بهبود می بخشد و از هدر رفتن سرما نیز می کاهد.

3- حداقل ۵ تا ۱۰دقیقه قبل از روشن کردن کولر، پمپ آب را روشن کنید.

4- چون کولرهای آبی ۱۰۰درصد با هوای بیرون کار می کند، باید خارج از جایی که می خواهیم خنک کنیم در روی پشت بام یا کنار پنجره نصب شود. اطراف کولر باید از سه طرف باز باشد و نزدیک لوله فاضلاب و هواکش آشپزخانه نباشد و کولر نباید روی پایه های لرزان نصب شود.

5- در فصل زمستان نباید کولر را با پوشش برزنتی، نایلونی و … پوشاند، زیرا در این حالت هوای گرم داخل منزل، باعث پوسیدگی بدنه کولر می شود. برای جلوگیری از خروج هوای گرم، دریچه کولر را از داخل اتاق مسدود کنید.

6- تا حد امکان کولر در پشت بام یا اطراف شمال ساختمان و زیر سایه و در مسیر وزش باد، نصب شود.

7- هنگام استفاده از کولر، دقت کنید ظرفیت کولر باید متناسب با فضای مورد استفاده و شرایط آب و هوایی (از لحاظ دما و رطوبت) محل، انتخاب شود. کولرهای بزرگ تر تنها سبب اتلاف انرژی می شود.

8- چنان چه کانال های کولر، خارج از ساختمان قرار دارد، حتما باید با استفاده از عایق کاری با پشم شیشه یا عایق دیگری، از هدر رفتن سرما، در اثر تابش مستقیم خورشید به کانال ها جلوگیری شود. در این باره تعبیه حتی یک سایه بان ساده بر روی کانال ها هم موثر است.

 

منبع: خراسان نیوز

دانـــــلود

  • - بازدید: 11,347

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

3 پاسخ به “این نکات باد کولرآبی شما را خنک تر می کند”

  1. سبا گفت:

    به نظرمن که کولررونبایدکانال کشی کرد چون ماازوقتی که کولرروازجلوی پنجره به پشت بام منتقل کردیم سرماش خیلی کم شده

  2. محمد گفت:

    برای خنک تر شدن باد کولر باید اب داخل کولر خنک تر شود برای این منظور تعدادی اجر سفالی سوراخ گرد دار در داخل تشت کولر گذاشته(سوراخها به طرف بالا) که باعث میشود حجم اب کم شده واب تند تر جریان پیدا کند واب داخل تشت گرم نمیشود وخود اجر سفالی نیز با اب خنک میشود و باعث خنکی اب کولر میشود. نکته:اجرها را طوری قرار میدهیم که مانع گردش اب نشود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی و تبلیغات

خرید vpn خرید kerio خرید vpn