انجمن

با انواع پنگوئن آشنا شوید!

اکتشاف فسیل‌های اخیر، این امکان را برای دانشمندان فراهم کرده تا تاریخچه تکامل این موجودات دوست داشتنی که از اجداد با قدرت پرواز خود تا زندگی در برخی از خشن‌ترین مناطق آب و هوایی سیاره زمین در نیمکره جنوبی را شامل می شود، هرچه بهتر بازسازی کنند.

پنگوئن‌های امروزی حاصل تکامل 60 میلیون ساله یکی از عجیب‌ترین پرنده‌های تمام دوران است. طی گزارشی که در ماه نوامبر در نشریه “ساینتیفیک امریکا” منتشر شده، “ایوان فوردیس” از دانشگاه اوتاگو نیوزیلند و “دنیل کسپکا” از دانشگاه ایالتی کالیفرنیای شمالی به این نکته اشاره داشته‌اند که اکتشاف فسیل‌های اخیر، این امکان را برای دانشمندان فراهم کرده تا تاریخچه تکامل این موجودات دوست داشتنی که از اجداد با قدرت پرواز خود تا زندگی در برخی از خشن‌ترین مناطق آب و هوایی سیاره زمین در نیمکره جنوبی را شامل می شود، هرچه بهتر بازسازی کنند.
در ادامه برخی از گونه‌های امروزی پنگوئن‌ها را معرفی می کنیم که به رغم متنوع بودن، تنها بخش کوچکی از تنوع این پرندگان در گذشته را شکل داده‌اند.

پنگوئن راک هوپر جنوبی

با انواع پنگوئن آشنا شوید!

این پنگوئن در جزایر فالکلند و جنوب آرژانتین و شیلی زندگی می کند و شکل ظاهری صورت آن در نامگذاریش تاثیرگذار بوده است.

پنگوئن جنتو

با انواع پنگوئن آشنا شوید!

این پنگوئن در شبه جزیره قطب جنوب و مناطق اطراف آن زندگی می کند. جنتو در میان گونه‌های مختلف پنگوئن‌ها عنوان سریعترین شناگر را به خود اختصاص داده و توانایی رسیدن به سرعت 35 کیلومتر در ساعت را دارد.

پنگوئن کوچک آبی

با انواع پنگوئن آشنا شوید!

کوچکترین گونه پنگوئن با قد نزدیک به 30 سانتیمتر است. این پنگوئن در استرالیا و نیوزیلند زندگی می کند.

پنگوئن گالاپاکوس

با انواع پنگوئن آشنا شوید!

این پنگوئن بومی جزایر گالاپاکوس بوده و تنها گونه‌ای است که به طور طبیعی در شمال خط استوا زندگی می کند.

پنگوئن آدلای

با انواع پنگوئن آشنا شوید!

این پنگوئن در امتداد ساحل قطب جنوب زندگی می کند. آنها هر ساله بین مکان تولید مثل و مکان تغذیه خود، مسافتی 13 هزار کیلومتری را مهاجرت می کنند.

پنگوئن ماژلانی

با انواع پنگوئن آشنا شوید!

این پنگوئن در امتداد خطوط ساحلی آمریکای جنوبی زندگی می کند. کلنی‌های لانه گذاری آنها می تواند شامل صدها هزار پنگوئن بشود.

پنگوئن چشم زرد

با انواع پنگوئن آشنا شوید!

یکی از نادرترین گونه‌های پنگوئن در جهان است. پنگوئن چشم زرد در نیوزیلند زندگی می کند و بنابر ارزیابی‌های صورت گرفته، تنها 4 هزار عدد از آنها باقی مانده است.

پنگوئن پادشاه

با انواع پنگوئن آشنا شوید!

این پنگوئن به طور عمده در جزایر اطراف قطب جنوب زندگی می کند. با قدی نزدیک به یک متر در حالت ایستاده، بزرگترین پنگوئن پس از پنگوئن امپراتور محسوب می شود.

 

منبع: عصر ایران

دانـــــلود

  • - بازدید: 615

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی و تبلیغات

خرید vpn خرید kerio خرید vpn