انجمن

تزئین ساده پنجره ها

بدون دیدگاه

تزئین ساده پنجره ها

اگر پنجره های شما پرده ندارند در اینجا چندین روش ساده و البته ارزان برای پوشاندن و تزیین آنها برایتان ذکر کرده ایم.

تزئین ساده پنجره ها

پرده طرح دار

برای درست کردن این پرده ها کافیست دستمال ها پارچه ای آشپزخانه که طرح های متنوع و اندازه 46×60 سانتی متری دارند، خریداری کنید. میله پرده را در ارتفاع موردنظر ثابت کنید. حلقه هایی را به بالای پرده وصل و آن را داخل میله موجود ثابت کنید. اگر پارچه بلندتر از قدی بود که می خواستید، پارچه را اندازه بگیرید و اضافه قد آن را قیچی کنید، لبه های آن را با کمک چرخ خیاطی تو بزنید و بدوزید.

تزئین ساده پنجره ها

پرده های سایه دار

به پرده سفید و بی روح خود می توانید سایه ای از دو رنگ مشابه هم را اضافه کنید. برای این منظور می توان از رنگ های آکریلیک استفاده کرد. در پرده ای که در عکس مشاهده می کنید، از دو ترکیب رنگ آبی استفاده شده است.

قسمت پایین پرده را در محلولی با فرمول یک قاشق غذاخوری رنگ در یک گالون آب، فرو کنید. کمی رنگ بیشتر اضافه کنید تا پررنگ تر شود و دوباره انتهای پرده را در محلول مذکور فرو کنید تا رنگ بگیرد. این کار را تا زمانی که رنگ مورد نظر بگیرد ادامه دهید.

تزئین ساده پنجره ها

والان فوری

برای تهیه والان سریع و آماده برای پنجره های خود باید چوب را در اندازه 2×4 به اندازه عرض پنجره خود برش دهید. پارچه را 15.5 سانتی متر از هر طرف بزرگ تر و 10 سانتی متر نیز بلندتر بگیرید. اطراف پارچه را سجاف بدوزید و با نواری زیبا تزیین کنید. پارچه را در اطراف چوب بپیچید و در مکان درست آن بدوزید. چوب را با بست های فلزی یا چوبی یا پیچ به دیوار بچسبانید.

تزئین ساده پنجره ها

پرده چین دار

برای چین دار کردن پرده های ساده خود باید از پارچه هایی با رنگ ثابت و نرم استفاده کنید. پارچه را به اندازه دوبرابر عرض پنجره و 15 سانتی متر بلندتر از قد مورد نظر برش دهید. باید قد چین های پایین پرده تا زمین باشد و حتما به این مساله توجه داشته باشید (البته برای پنجره های تمام قد). برای تهیه چین های موردنظر نواری از پارچه را به طول دو برابر عرض پنجره و قد 12 سانتی متر برش دهید. سپس سه سانتی متر از آن را تو بگذارید. لبه های پرده را کوک بزنید و نخ را بکشید تا پارچه به اندازه عرض پنجره چین بخورد. این نوار چین دار را به پایین پرده کوک بزنید. سپس ردیف دوم چین را به همین ترتیب تهیه کنید و کوک بزنید. در آخر همه این تکه ها را چرخ کنید.

تزئین ساده پنجره ها

والان گره دار

وقتی می بینید هیچ پرده ای برای پنجره موردنظر شما مناسب نیست یا اصلا به پرده نیازی ندارد برای رنگ و شکل داشتن پنجره، والانی فوری و راحت برای آن تهیه کنید. برای این کار، مستطیلی به اندازه پنجره از پارچه موردنظر برش دهید و در بالای آن جایی برای میله پرده بدوزید. روبان پهنی در دو طرف پارچه با ارتفاع 10 تا 15 سانتی متری بلندتر از انتهای عرض مستطیل به پارچه بدوزید. سپس، روبان را در مکان موردنظر بدوزید و آنها را گره بزنید تا به پرده صاف و بی حالت نمای زیبایی ببخشد.

تزئین ساده پنجره ها

پرده راه راه ساده

پرده های راه راه به اتاق های ساده، رنگ و رو می دهند. دوخت پارچه های راه‌دار همچون نمونه ای که در عکس مشاهده می کنید بسیار ساده است. برای وصل آها به میل پرده نیز می توانید از گیره های ساده استفاده کنید و حلقه هایی را به بالای پرده اضافه و هنگام شست‌وشو نیز به راحتی آنها را جدا کنید.

تزئین ساده پنجره ها

 والان تاخورده

این پنجره کوچک بسیار زیباست: در واقع والان تا خورده است اما نمایی از پرده های رومی را یاد بیننده می اندازد. برای تهیه این پرده، باید از پارچه ای ضخیم، مستطیلی به اندازه قاب پنجره تهیه کنید. آن را در اندازه های مشابه و یکسان تا و کوک بزنید. در انتها، با کمک چسب، روبانی در وسط آن بچسبانید. روبان را نیز با پارچه تا کنید و در آخر همه لبه ها را چرخ کنید.

تزئین ساده پنجره ها

روان و زیبا

خیلی راحت می توانید پرده ساده اتاق خود را با تزئینات آماده و موجود در خرازی ها، شکل و طرح دهید. برای این منظور می توانید از انواع روبان ها یا حاشیه های برجسته و آویزدار استفاده کنید. این به سلیقه فردی و نوع دکوراسیون اتاق موردنظر بستگی دارد. حتی می توانید از تکه های پارچه ها نیز استفاده کنید.

تزئین ساده پنجره ها

 استفاده دوباره از پرده های قدیمی

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که پرده ای را دوست دارید اما چون با اندازه پنجره جور در نمی آید آن را رد می کنید یا بیرون می اندازید. این کار را انجام ندهید. در عوض، آنها را برش دهید و به عنوان پرده هایی که به پنجره می چسبند استفاده کنید. این نوع پرده ها را با میله های باریک به پنجره نصب می کنند و می توان به راحتی آن را تعویض کرد یا به طور کلی برداشت. پرده های قدیمی و پارچه های کهنه برای این منظور مناسب هستند.

تزئین ساده پنجره ها

جمع کردن پرده

برای تغییر شکل فوری پرده می توانید از پارچه ای متناسب با پرده نواری پهن تهیه کنید و پرده ها را به یک طرف پنجره یا دو طرف جمع کنید.

تزئین ساده پنجره ها

 پارچه تقلبی

اگر نجاری را بیشتر از خیاطی بلد هستید، می توانید به راحتی برای پرده ها خود والان تهیه کنید. یک تکه چوب را به اندازه پنجره و شکل والان برش دهید. سطح آن را بسیار تمیز رنگ کنید. در انتها، لایه ای از کاغذدیواری طرح پارچه روی آن بچسبانید و در انتها چوب را بالای پنجره نصب کنید.

تزئین ساده پنجره ها

تزئین پرده ها

پرده های ساده را با لبه های توری و چین دار می توان تزئین کرد. این نوع پرده ها بیشتر برای ویلاها یا کلبه های داخل جنگل مناسب هستند.

تزئین ساده پنجره ها

شانس دوباره دادن به پرده

به پرده های قدیمی که در نظر دارید عوض کنید، شانس دوباره ای ببخشید. برای این منظور می توانید به پایین پرده – به ویژه به پرده های ساده و بی رنگ و شکل – پارچه ای متفاوت با رنگی متفاوت بدوزید. برای این منظور باید لبه پایینی پرده را تا زمین اندازه بگیرید و ارتفاع  پارچه موردنظر را به همان اندازه برش دهید. برای پوشاندن محل وصل شدن دو پرده به هم نیز می توانید از نوارهای باریک و زیبا استفاده کنید. این ایده حتی برای بلند کردن پرده های کوتاه نیزبی نظیر است.

تزئین ساده پنجره ها

ترفند زدن

برای داشتن پرده های زیبا و جلب توجه کننده می توانید از ترکیب رنگ های زیبا همچون زرد قناری و زرد سوخته موجود در عکس استفاده کنید. این طرح و رنگ ظریف جلب توجه می کند اما نظر بیننده را از زیبایی های موجود در اتاق پرت نمی کند.

 

منبع: برترین ها

دانـــــلود

  • - بازدید: 1,790

برچسب ها

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی و تبلیغات

خرید vpn خرید kerio خرید vpn