انجمن

تزیین اتاق نشیمن کوچک

اتاق نشیمن خانه شما کوچک است؟ با استفاده از مبلمان کوچک، یافتن فضاهای انبار و تزیینات شیک می‌توانید آن را بزرگ و راحت حس کنید. می‌توانید به آسانی فضایی برای نشستن، مطالعه،‌استراحت و دور هم جمع شدن‌های خانوادگی در همین فضای کوچک ایجاد کنید. فقط باید کمی حوصله داشته باشید و تدبیر به خرج دهید.

انتخاب مطمئن

در هنگام خرید مبلمان جدید یا در جابه‌جا کردن آن‌ها در فضاهای مختلف خانه، ابتدا به این فکر کنید که کارآیی آن‌ها چیست و چه مقدار فضا نیاز دارند. گزینه‌های مناسب موجب می‌شود اتاق بزرگ‌تر و کاربردی‌تر از فضای واقعی به نظر برسد. این ایده‌ها را در نظر بگیرید.

مبلمانی با تکه‌های کوچک‌تر و قابل حمل انتخاب کنید. سه میز کوچک جمع‌شو داشته باشید که در هنگام ازدحام یا زمان بازی کودکان امکان استفاده مجزا از آن‌ها باشد.
از فضاهای توکار معماری به عنوان فضای انبار استفاده کنید. کابینت‌های تو‌کار دیواری نمای تزیینی خوبی داشته و در عین حال فضای لازم برای انبار را به شما می‌دهد. ضمنا یک تخت‌خواب کوچک متصل به دیوار نیاز به کاناپه را در اتاق از بین می‌برد. با استفاده از کاناپه‌های تخت‌خواب‌شو اتاق نشیمن حتی می‌تواند به عنوان اتاق مهمان استفاده شود.
از مبلمانی استفاده کنید که فضا را زیاد اشغال نکند و مانع رفت و آمد نشود. برای مثال یک جفت صندلی تاشو هم فضای نشستن را بیشتر می‌کند و هم دسته‌های جاگیر ندارد که فضا را اشغال کرده و در قسمت گفت‌وگوی منزل مانع از رفت و آمد شود.
داخل اتاق‌های مربع شکل و کوچک از لوازم گرد استفاده کنید. یک کاناپه پشت منحنی، میز پذیرایی گرد و یک عثمانی فضای دید و مسیر‌های حرکتی را باز نگه می‌دارد. لبه‌های نرم به جای گوشه‌های سخت، فضای کوچک را به فضایی گرم تبدیل می‌کند.
این ایده را که “در منازل کوچک فقط باید از لوازم کوچک استفاده شود” فراموش کنید. گاهی چند مبل بزرگ می‌تواند فضای کوچک را بزرگ‌تر به نظر بیاورد. در حالی که وجود تکه‌های متعدد از مبلمان کوچک موجب به‌هم‌ریختگی فضا می‌شود. یک دست مبلمان L (ال) شکل به همراه یک نیمکت چوبی موجب بزرگ به نظر آمدن اتاق از نظر فضا و کاربرد می‌شود.

تزیین اتاق نشیمن کوچک

تدبیر

اتاق نشیمن علاوه بر این که مکانی برای دور هم نشستن و گفت‌وگو به شمار می‌رود، جایی است که افراد خانواده در آن کار می‌کنند یا بچه‌ها به بازی مشغول می‌شوند. برای استفاده بهتر از فضای نشیمن در شرایطی که این فضا کوچک باشد باید تدابیری اندیشید.

 از مبل‌هایی استفاده کنید که داخل آن به صورت فضای ذخیره‌سازی قابل استفاده باشد. میزهای کشودار استفاده کنید و سبدها و سطل‌ها را زیر میزهای باز قرار دهید تا فضا تای جایی که امکان دارد خالی بماند.
از قفسه کتاب به عنوان پارتیشن استفاده کنید تا قسمت خصوصی اتاق را جدا کرده و فضایی برای نگهداری کتاب داشته باشید. یک قفسه کتاب کوتاه در پشت کاناپه می‌تواند نقش میز کنسول را داشته باشد.
کاناپه و صندلی‌ها را دور از دیوار بگذارید تا فضایی برای میز کنسول داشته باشید و از روی میز برای قراردادن لوازم تزیینی و از زیر آن برای انبار استفاده کنید.
در مرکز اتاق فضای گرمی برای گفتو گو ایجاد کنید و فضاهای دکوری در اطراف آن در نظر بگیرید تا اتاق با داشتن چند بخش بزرگ‌تر به نظر برسد.
قفسه کتاب را مرتب نگه دارید و سعی کنید فضای بالای شومینه و روی میزها تا حد امکان خالی و مرتب باشد تا فضا بازتر به نظر برسد.

تزیین اتاق نشیمن کوچک

دانـــــلود

  • - بازدید: 1,626

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی و تبلیغات

خرید vpn خرید kerio خرید vpn