انجمن

حرکات کششی ستون فقرات جهت افزایش قد

از آنجایی که شما نمی‌توانید رشد استخوانهایتان را با ورزش بیشتر کنید، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید تا قامتتان بلندتربنظر بیاید، تقویت ماهیچه‌ها و افزایش انعطاف پذیری ستون فقراتتان استکشیده شدن ستون فقرات با تمرینات کششی، به شما این امکان را می‌دهد تا بدون مزاحمت عضلات منقبض و در هم، سرپا بایستید.

شما به این طریق می‌توانید به حداکثر قدتان برسیدنمی‌توانید واقعا بلندتر شوید، ولی می‌توانید بدون متوسل شدن به عمل‌های جراحی دردناک، بلندتر بنظر برسیدچون جراحی واقعاً تنها راهی است که استخوان‌هایتان را بلندتر می‌کند.

کشش پهلوی شدید

گام1 برای آماده شدن این تمرین کششی، بایستید و پاهایتان را کنار هم قرار دهیداین حرکت بعنوان حرکت قیچی شناخته می‌شودنفس بکشید و پای چپتان را در حدود ۱۰ تا ۱۵ سانت جلو ببرید (بستگی به قد شما دارد). پای راست‌تان را هم حدود ۴۵ تا ۶۰ درجه به سمت بیرون بچرخانید، اما پای چپتان را در حالت مستقیم قرار دهید.

گام2 هر دو زانویتان را صاف نگاه داریدبازوهایتان را در پشت‌تان قرار دهید و آرنج‌تان را خم کنید تا آرنج مخالف را بگیرید.شانه‌هایتان را نیز عقب نگه دارید.

گام3 ستون فقراتتان را بکشید و از کمر به جلو خم شویدقفسه سینه و چانه‌تان را به سمت پای چپتان بیاوریداگر می‌توانید با چانه، پایتان را لمس کنیدبازوهایتان را صاف کنید و به زمین دست بزنید و اگر شد، دست‌هایتان را به سمت انگشتان پایتان ببرید.

در حالیکه از بینی نفس می‌کشید، ۱۵ تا ۳۰ ثانیه در این حالت بمانیدبا هر بازدم، کمی بیشتر خود را بکشید تا ستون فقراتتان تا آنجا که می‌تواند بدون درد کشیده‌تر شود.

گام4 به آرامی بلند شوید و سپس پای چپتان را عقب بیاورید و کنار پای راست قرار دهیدپای راستتان را در حدود همان فاصله‌ای که پای چپتان را گذاشته بودید، قرار دهیدبازوهایتان را به پشت ببریدشانه هایتان را به عقب ببرید به جلو خم شوید، درست مانند کاری که با پای چپتان انجام دادیدوضعیت بدنتان را برای ۱۵ تا ۳۰ ثانیه در حالتی که قبلا گفتیم نگه داریدحالا دوباره به حالت شروع برگردید.

حرکت کشش پاپی

گام ۱برای آماده شدن این حرکت کششی، چهار دست و پا روی زمین قرار بگیریداین کار باعث کشش ستون فقرات و شانه‌ها می‌شودزانوها و دستانتان را مانند ۴ پایه‌ی یک میز مستطیل شکل روی زمین قرار دهید، بطوریکه بازوها و ران‌هایتان عمود بر زمین باشنددست هایتان را با شانه‌هایتان در یک ردیف قرار دهید و زانوهایتان را با باسن‌تان هم تراز کنید.

گام ۲انگشتان پایتان را زیر خودتان جمع کنید و با دستانتان چند سانت به جلو برویددر حالیکه به پشت‌تان به آرامی قوس می‌دهید، با پاهایتان باسن‌تان را تا نصف راه عقب ببریددستانتان را صاف روی زمین قرار دهید، در وضعیتی که مجبور باشید بازوها، شانه‌ها و پشتتان را بکشید تا باسن‌تان عقب برود.

گام ۳برای استراحت، پیشانی‌تان را روی زمین قرار دهید اما آرنج‌تان را بالا نگه داریدبرای راحتی بیشتر از یک بالشتک یوگا یا پتوی تا شده برای استراحت پیشانی‌تان استفاده کنیدنباید هیچ فشار و کششی روی گردنتان باشدبا بینی، نفس عمیق بکشید و سعی کنید با هل دادن کف دستتان به سمت پایین، ستون فقراتتان را بیشتر بکشید و با باسن‌تان به عقب برگردید.

گام ۴این حالت را برای ۳۰ تا ۶۰ ثانیه حفظ کنید و با بلند کردن بازویتان و نشستن روی پاشنه‌تان این حرکت را به پایان ببرید.

 
منبع: آلامتو

دانـــــلود

  • - بازدید: 39

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

یک پاسخ به “حرکات کششی ستون فقرات جهت افزایش قد”

  1. یو پی اس گفت:

    مفید بود مرسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی و تبلیغات

خرید vpn خرید kerio خرید vpn