انجمن

میگرن یک سردرد تپش‌ دار است . بیشتر کسانی که به میگرن دچار هستند، دچار حمله‌های پی در پی سردرد برای مدت چندین سال می‌باشند . اگر شما هم دچار میگرن هستید این مقاله را مطالعه کنید . در این مقاله 5 راهکار مفید و ساده برای درمان میگرن بیان می کنیم که امیدواریم مفید واقع شود . 

1 – مصرف منیزیم

میزان کم منیزیم منجر به تشدید حملات میگرنی خواهد شد؛ اما افزایش میزان منیزیم رابطه ای عکس با بروز میگرن های شدید دارد. موادی همچون لوبیای سیاه، کلم بروکلی و بادام زمینی منیزیم کافی را جهت جلوگیری از بروز میگرن تامین می کنند. همچنین، قرصهای حاوی منیزیم نیز می توانند جانشین این مواد غذایی باشند.

 2 – طب سوزنی

 نتیجه یک تحقیق در انگلستان نشان می دهد که هنوز زود است که در خصوص تاثیر طب سوزنی در درمان میگرن اظهار نظر شود. اما نتایج برخی از تحقیقات نشان می دهد که دوازده جلسه درمان با طب سوزنی طی سه ماه، 15 درصد از میزان درد ناشی از میگرن کاسته است.

 3- گرفتن رژیم غذایی کم چرب

 بر اساس تحقیق انجام شده در موسسه سردرد آتلانتا، استرس (80 درصد)، هورمون ها (65 درصد)، بو ها (44 درصد)، نورها (38 درصد)، دودها (36 درصد)، گرما (30 درصد)، غذا (27 درصد) در بروز سردردهای میگرنی در افراد مختلف موثر بوده اند. در تحقیق انجام شده بر روی افراد مبتلا به میگرن، آنها با گرفتن یک رژیم کم چربی برای دوازده هفته، 40 درصد کمتر از مواقع عادی دچار حملات میگرنی شدند. همچنین اگر آنها دچار حملات میگرنی می شدند، نسبت به زمان قبل میزان 66 درصد درد کمتری را احساس می کردند و لازم به ذکر است که میگرن آنها 70 درصد به لحاظ زمانی کمتر بوده است.

4 – ویتامین B ، ملاتونین

 تحقیقات انجام شده در در بلژیک نشان می دهد افرادی که روزانه 400 میلی گرم ویتامین B2 مصرف می کنند، 60 درصد کمتر از سایر افراد دچار بیماری میگرن می شوند. همچنین تحقیقات نشان داده که مصرف ملاتونین قبل از خواب به مدت 3 ماه، 50 درصد از میزان حملات میگرنی افراد را کاهش می دهد.

 5- مسکن های OTC، برای میگرن های خفیف

 در صورتی که حملات میگرنی، شما را از زندگی روزمره تان باز نمیدارد و خفیف است و شما در ازای هر پنج حمله تنها یک بار حالت تهوع دارید، می توانید از مسکن های عادی همچون ایبروفن، آسپرین، ناپروکسن و استامینوفن استفاده کنید. مسکن های OTC از ترکیب استامینوفن، آسپرین و کافئین ساخته شده اند که درد شما را حداقل 20 دقیقه زودتر از حالت عادی آرام می کنند.

دانـــــلود

  • - بازدید: 372

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی و تبلیغات

خرید vpn خرید kerio خرید vpn