انجمن

10 شهر رنگارنگ دنیا

بدون دیدگاه

10 شهر رنگارنگ دنیا

رنگارنگ ترین شهرهای دنیا فقط از بتن، فولاد و مصالح ساختمانی ساخته نشده اند. خلاقیت مردم می تواند شهری زیبا را به شهری شگفت انگیز تبدیل کند. شهرهای زیر را ببینید و خودتان قضاوت کنید.

سَنک تِر – ایتالیا

10 شهر رنگارنگ دنیا

مروارید ایتالیا یک شهر نیست، بلکه مجموعه ای از 5 دهکده ساحلی است که جزو میراث فرهنگی جهانی یونسکو هستند. این دهکده ها در ارتفاعات حاشیه مدیترانه قرار گرفته اند و رنگ های زیبای این دهکده ها گویی با دستی جادویی رنگ آمیزی شده اند.

جودپور – هندوستان

10 شهر رنگارنگ دنیا

نسل ها قبل، طبقه کشیشی جودپور هندوستان خانه هایشان را آبی رنگ زدند تا خود را از بقیه شهروندان متمایز کنند. طولی نکشید که بقیه مردم هم همینکار را کردند. با آنکه امروزه این شهر گسترش یافته است، ولی هسته اصلی آن هنوز نیلگون است.

سنت جانز، کانادا

10 شهر رنگارنگ دنیا

شهر سنت جانز در جزیره نیوفاندلند کانادا، بی شک رنگین ترین شهر کاناداست. این شهر موزه ها، نگارخانه ها و پارک های زیادی دارد. ساختمان های کوچک ساحلی به رنگ های شادی رنگ آمیزی شده اند که از داخل کشتی ها هم نمایان هستند.

سان خوان، پورتوریکو

10 شهر رنگارنگ دنیا

اگر رنگ مواد مخدر بود، معتادان خیلی وقت پیش به این شهر فرار می کردند. این شهر موزائیکی از همه رنگ است. این شهر که غنی از میراث فرهنگی است به رنگ های روشن و گرم دیده می شود. سنگفرش های آبی خیابان های این شهر همه در قرن شانزدهم از اسپانیا وارد شده است.

سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

10 شهر رنگارنگ دنیا

این شهر که از لحاظ فرهنگی، غنی ترین شهر ایالات متحده است و رشد فرهنگی آن بسیار سریع است، رنگین کمانی زیبا از رنگ های گرم و شاد است.

والپاریزو، شیلی

10 شهر رنگارنگ دنیا

این شهر “دلبر اقیانوس” و “جواهر اقیانوس آرام” هم نامیده می شود. والپاریزو پایتخت فرهنگی شیلی است و رنگ ها و فرهنگ غنی این شهر سیاحان دنیا را به این کشور جذب می کند. رنگ ها و فرهنگ عالی این شهر موجب شده که به آن “سان فرانسیسکوی جنوبی” هم بگویند.

بوکاپ، کیپ تاون، آفریقای جنوبی

10 شهر رنگارنگ دنیا

بخش کوچکی از کیپ تاون، معماری و رنگ آمیزی منحصر بفردی دارد. گروهی از مهاجرین مسلمان و آسیایی در محله ای به نام بوکاپ گرد آمده اند و ساختمان های خود را به رنگ های زیبا رنگ آمیزی کرده اند.

گواناجواتو، مکزیک

10 شهر رنگارنگ دنیا

شهر نقره ای گواناجواتو رنگین ترین شهر کل مکزیک است و در دوره استعمار به خاطر معادن نقره و فرهنگش معروف بود. به مدت 250 سال این شهر بیشترین نقره جهان را تأمین می کرد. به همین دلیل در اطراف معادن خانه هایی ساخته شد و شهر گسترش یافت. هنوز هم این شهر روحیه شاد و ظاهر زیبایی دارد.

وراکلاو، لهستان

10 شهر رنگارنگ دنیا

این شهر علیرغم گذشته توفانی اش، مدتهاست که رنگ های زیبا را به بخشی از هویت فرهنگی اش تبدیل کرده است. این شهر تابحال متعلق به قلمرو کشورهایی همچون آلمان، پروس، اتریش و لهستان بوده است. ساختمان های مرکز شهر همه به رنگ های گرم و زیبا رنگ آمیزی شده اند.

محله فقیرنشینی در ریو دو ژانیرو، برزیل

10 شهر رنگارنگ دنیا

گدامحله های ریو دو ژانیرو برای ساکنین خطرناک هستند. بیش از 11 میلیون برزیلی در چنین محله هایی زندگی می کنند. ولی وقتی هنرمندان هلندی وارد برزیل شدند و از این محله های بازدید کردند خواستند که با کمک ساکنین هنرهای زیبایی را به نمایش بگذارند و دیوارهای منازل را تبدیل به “نقاشی های گدامحله ای” کردند تا ساکنین از زندگی در این محله ها احساس غرور کنند و باید بگوییم که حق دارند. زیرا این محله های رنگارنگ در صدر لیست ما قرار دارند.

 

منبع: برترین ها

دانـــــلود

  • - بازدید: 356

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی و تبلیغات

خرید vpn خرید kerio خرید vpn